Access to the Internet's most-used sites and tools is being choked in Iran at a politically charged period, blocking communication channels for local businesses, bank clients, scientists and foreign media. (more…) referati i lektyra lugjet e verdha Shkrimet më të lexuara. Një letër arvanitase e shkruar në Londër në 1824 (2,944 lexime) 30 DITE PA MA TE DASHURIN TONE (2,716 lexime) KOSOVA U PLACKIT MË Ketu mund te gjeni analizen e vepres Zogu dhe kulla nga Rrahman Dedaj,zogu dhe kulla analiza,referat,referate,analiza shqip,analize,referat i vepres referat zogu dhe Materiale ndihmëse - Klasa e Ardian Vehbiu (Peizazhe të fjalës on WordPress.com) Gjatë kuturisjeve të mia të herëpashershme në e Eposit të Veriut, kisha vënë re përdorimin “Vajtimi i Ajkunës” [redakto | redakto tekstin burimor] Drita a dale e drite s’po ban, ka le dielli e nuk po nxeh : ça ka ba Gjeto Basho Muji ; Djalin n’dhe related: eposi, kreshnik, wikipedia, Vjersha | Shqip Pranvera Pas acarit erdh pranvera me mund Edhe o femij Eja ta pergezojm Lulet filluan te dalin. E malet te veshen e bar Po behen te bukura sikur me par Lulet e Veres-Naim Frasheri Lulet e veres Besoj ne nje zot e tjeter ska,kjo vjersh me detyron te besojm sepse me besim ka qdo gje, andaj besojm ne birin e

by

US software maker Adobe pulled the plug on its Flash player for mobile browsers, which Apple's late chief executive Steve Jobs refused to allow on the iPhone and iPad. (more…)

by

TORONTO (Reuters) - BlackBerry maker Research In Motion said on Friday it has bought Swedish video editing company JayCut and hinted the operation will work on features for its PlayBook tablet computer. (more…)

by